
Pocsai Istvánné Edit (Budapest, Debrecen): oktatas@hidrakepzes.hu; +36-20-912-8032
Pocsai Petra (Budapest): pocsai.petra@hidrakepzes.hu; +36-70-855-1201
Fehér-Strausz Tünde (Kecskemét): strausz.tunde@hidrakepzes.hu; +36-20-912-8011
A Tűzvédelmi előadó képzés célja:
A Tűzvédelmi előadó szakképesítéssel betölthető munkakörökhöz, foglalkozásokhoz szükséges ismeretek és kompetenciák elsajátíttatása, továbbá a résztvevők felkészítése a Tűzvédelmi előadó szakképesítés megszerzésére irányuló független akkreditált képesítő vizsgára, melynek sikeres teljesítése esetén Tűzvédelmi előadó államilag elismert képesítő bizonyítványt kapnak.
A tűzvédelmi szakmai képesítési követelményekről szóló jogszabály meghatározza azokat a feltételeket, amelyek figyelembevételével tűzvédelmi szakembert kell bevonni egy adott létesítmény tűzvédelmének biztosítása érdekében.
A Tűzvédelmi előadó tanfolyam bekapcsolódás feltételei:
- érettségi végzettség
Tűzvédelmi előadó képzés jelentkezéshez szükséges dokumentumok:
- érettségi bizonyítvány fénymásolat
- adatkezelési nyilatkozat kitöltése kötelező adatszolgáltatáshoz Tűzvédelmi előadó tanfolyamhoz
- jelentkezési lap
- 20.000.- Ft regisztrációs díj befizetése (beleszámít a tanfolyam díjába)
A Tűzvédelmi előadó képzés zárásaként házi vizsga kerül szervezésre, melynek sikeres kitöltése után a résztvevőknek TANÚSÍTVÁNY-t állítunk ki mellyel a vizsgaközpontokban BIZONYÍTVÁNY szerezhető a szakképesítéshez előírt feltételek teljesítése után.
A Tűzvédelmi előadó képzés során megszerezhető készségek, képességek:
- Elkészíti a tűzvédelemmel kapcsolatos szabályozási dokumentumokat, melyekben dokumentálja a tűzvédelmi eszközökkel, berendezésekkel kapcsolatos információkat.
- Felismeri a fejlesztések, átalakítások során a tűzvédelmet érintő részkérdéseket, ismeri a tűzvédelmi szabályoknak történő megfelelés kialakításához szükséges műszaki és szervezési megoldásokat.
- Naprakészen ismeri a vonatkozó tűzvédelmi használati szabályokat, ismeri a bejárásokkal kapcsolatos munkavédelmi, közegészségügyi, környezetvédelmi szabályokat.
- Rendelkezik a hatósági ellenőrzésen való részvételhez szükséges szakmai ismeretekkel, ismeri a hatósági ellenőrzések, bejárások alapvető jogi és szakmai, valamint biztonsági szabályait.
A Tűzvédelmi előadó szakmai képzéssel megszerezhető szakképesítés társadalmi-gazdasági hasznosíthatóságának bemutatása (munkaerő-piaci relevanciája):
Tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személyt kell alkalmazni vagy megbízni többek között – a feltételeknek megfelelő – óvodáknak, általános iskoláknak, művelődési házaknak, színházaknak, szállodáknak, irodaházaknak, egészségügyi létesítményeknek, idős otthonoknak, áruházaknak, raktáraknak, bizonyos ipari és mezőgazdasági tevékenységet végző szervezeteknek is. Tűzvédelmi szabályzat készítésének kötelezettségét a tűzvédelemről szóló törvény írja elő, melyet legalább középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személy készíthet, módosíthat. A középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személyek számára elérhetővé válik a felsőszintű tűzvédelmi szakképesítést nyújtó tűzvédelmi főelőadó képzésen való részvétel is, amely hozzájárul a társadalmi szempontból szintén fontos felsőbb szintű szakemberek rendelkezésre állásához.
Megnevezése: Tűzvédelmi előadó
Ágazat megnevezése: Rendészet és közszolgálat
KEOR kód: 1032
Vizsga és bizonyítvány

Azoknál a képzéseknél ahol a képzési program előírja, egy házi tudásfelmérésre kerül sor. Ennek sikeres teljesítése után egy tanúsítványt állítunk ki. Ha a képzési program nem írja elő a házi tudásfelmérőt, akkor a tanúsítványt a tanfolyam sikeres elvégzése után kiállítjuk. Ezt követően, ezzel a tanúsítvánnyal már fogadnak a vizsgaközpontok, ahol sikeres vizsga után bizonyítványt kapsz. A vizsgajelentkezéssel kapcsolatos teendőidben intézményünk teljeskörű segítséget nyújt. A vizsga árát a tanfolyam díja nem tartalmazza.